Blob a blbec

úterý 6. květen 2008 16:54

Člověk nestačí žasnout nad tím, jak pokračuje osud vítězného návrhu na novou budovu Národní knihovny v Praze. Už je docela jasné, že jediným "problémem" stavby nové budovy je to, že soutěž vyhrál architekt Kaplický, člen skupiny intelektuálů a umělců, posměšně nazývané "Bratrstvo pravdy a lásky". Kdo je tak označil? Především příznivci a členové ODS, nazvěme jejich skupinu "Bratrstvo lži a gelu ve vlasech". A právě ODS neustále a nyní už  groteskně dupe jak rozmazlené děcko proti Kaplického blobu. Neuvědomuje si, že tak jedná nedemokraticky a totalitárně. 

a) Došlo k vypsání soutěže na novou budovu NK. Soutěž řádně proběhla, někdo ji vyhrál, ale politici najednou dělají, že je jim to v podstatě šumafuk. Tím došlo k porušení základních elementů demokracie, protože  vítězové svobodné soutěže myšlenek jsou odsuzováni a odsunováni do pozadí, jakoby ve skutečnosti nic nevyhráli, dokonce jakoby provedli něco strašného. ODS se sice ohání svobodou a demokracií, ale je to podobné, jakoby se Hitler oháněl vášnivou láskou k Židům před hlavní branou koncentráku v Osvětimi.

b) Je poukazováno na narušování tradičního vzhledu Prahy. Jde o klasický shnilý konzervatismus, zvaný též "dědkování". Pozor však, nejde tu o atak na důchodce, "dědkovatí" spousta mladých lidí, v saku, kravatě a svazácké košili, kteří jak za tatíčka Stalina opakují každou větu dnešního tatíčka prezidenta, hlavu současného konzervativního "dědkování". Můžeme si vybrat. Buď budeme naše hlavní město mumifikovat a žít v konzervativní kobce nebo se vydáme cestou moderního a pulzujícího velkoměsta. Já osobně jsem pro život, protože žiju. Tedy jsem pro blob. Pokud by v dějinách vyhrával "sbor dědků", žijeme stále na stromech a jíme kořínky. Všechno nové a neokoukané je totiž cestou vpřed.

c) Série estrádních výstupů blbců z řad konzervativců (spor o blob, pražská divadla) čím dál tím více odhaluje jejich tupost. Nic proti estrádám, ale já mám raději Petra Novotného než Richtera a Béma.

V každé rozumné zemi se snaží idioty po jejich odhalení odsunout do pozadí a hledat někoho kompetentnějšího. U nás Údernický svaz dědků sve blbce podrží. Blob tu stát nebude. Postaví ho třeba v Paříži nebo Londýně. A budou si ťukat na čelo, proč Češi nenosí vítěze soutěží na ramenou, ale vysmívají se jím. Tohle není demokracie, ale vláda závisti a neschopnosti.

Vít Pokorný

Vít Pokorný

Vít Pokorný

O všem, co mě cvrkne do nosu. Ale nechtěl by za to dostat do nosu.

Neobjektivní student, bažící po objektivnosti. Milovník umění, přírody a těch nejobyčejnějších stránek života.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora